Wolne Radio działa świetnie

na urządzeniach mobilnych
www.WolneRadio.com
 

„Ekonomiczne bzdury”

      Ciągle słyszę w mniej czy bardziej niezależnych mediach kompletne bzdury na temat dzisiejszej ekonomii.
Dziś ktoś zapytał mnie -czy nie jest dla mnie denerwujące słuchać, czytać tyle o ekonomii - bo to przecież nie moja pasja. Dobre pytanie, -faktycznie ostatnio dałem się ponieść tej jakże niezrozumiałej kobiecie.
Pani ekonomia - nie działa według reguł które można przełożyć na wzory lub działania opierające się o stałą logikę.
Pani ekonomia zupełnie nie jest stała w swoich uczuciach nie poddaje się inflację, nie ma ochoty popyt i podaż ma gdzieś.
Pani ekonomia kocha się kochać globalnie. Zmienia reguły gry. Kocha szczytować nie przewidywalne i łapać doła od czasu do czasu.
A tak zupełnie na serio dziwi mnie że zupełnie nikt nie mówi o fenomenie "Absorpcji".
Kiedyś urodziłem tą teorię i nie chwyciła – pewnie mam za słaby marketing i wśród kilku przyjaciół na moim FB wieści rozchodzą się wolno.
A więc czym jest teoria Absorpcji - polega na tym że pieniądze dla krajów i organizacji takich jak USA Unia Europejska czy GB są kompletnie nieistotne. (Lista krajów i instytucji jest znacznie dłuższa.)
I nie chodzi tu jedynie o ich walutę ale także ich zadłużenie, transfer dóbr i usług. Jedyne co jest istotne to "Absorpcja" reszty świata czyli ile jeszcze da się wchłonąć waluty x dobra y i usługi z. - bez przesycenia powodującego globalną katastrofę. I tu dobra wiadomość dla wszystkich katastrofy nie przewiduję przynajmniej nie za naszych czasów ani nie za czasów naszych wnuczków.
        USA zrozumiały to chyba jako jako jeden z pierwszych krajów. Jednym z dowodów na to jest to że dolar ma niezmienny kurs i siłę nabywczą przez ostatnie 10 lat. Jak to się mówi w USA drukujemy pieniądze z "cienkiego powierza" - i wbrew wszystkim znanym zasadom ekonomi, - inflacji nie ma i nie będzie.
Jedyne co obserwujemy to w pełni kontrolowane i centralnie sterowane czkawki które mają za zadanie pobudzić aktywność małych i średnich inwestorów którym tęskni się za spekulacją.
        Long story short: Teoria Absorpcji polega na projektowaniu dzisiejszego świata w oparciu o fenomen możliwości wchłonięcia / walut, produkcji dóbr i usług bez kompletnego zachwiania poziomu inflacji i z całkowitym olaniem generowanego zadłużenia.
Fenomen Absorpcji spowodowany jest globalizacja, społeczeństwem informacyjnym internetem i maga szybkim transportem dóbr i usług. Ale przede wszystkim szczerą miłością do instrumentów typu dolar ludzi mieszkających w Kazachstanie, Polsce, kraju Tymbak 2 i pozostałych 192 krajów kochających się globalnie.
        Oj wystarczy... - dziś chyba nikt nie dałby mi dyplomu. Ekonomista ze mnie żaden ale teorie knuję z pasją.
Następnym razem urodzę coś na temat – jak kowalski może zarobić na zrozumieniu teorii Absorpcji.
Kusi mnie także aby wziąć się za Administrację Publiczną i stworzyć coś na obraz teorii Absorpcji. Coś co nie tylko wyjaśniło by fenomen publicznej nienawiści do urzędników ale także dało autentyczny obraz zupełnie innej rzeczywistości.

Prawdopodobnie zaskoczył by on niejednego "przedsiębiorcę" otwierającego 165 sklep monopolowy w swojej gminie który w trosce o swoich klientów zionie szczerą i jakże autentyczną nienawiścią do pani Krysi z okienka która pobiera koleją opłatę akcyzową.

Ale to już zupełnie inna bzdura...
Wszystkiego dobrego.
Kuba.        

Słuchaj - Wolne Radio
www.WolneRadio.com